вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane szybko się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий